איך להצר את הנרתיק?

פתרון טיפולי של נרתיק רחב אחרי לידה

התרחבות הנרתיק אחרי לידה:

התרחבות של הנרתיק יכולה להיות בעיה משמעותית – בין אם ביחסי אישות עם בן הזוג ובין אם בתחושה האישית. במידה ויש תחושה של התרחבות הנרתיק, זהו סימן שיש רפיון של רצפת האגן. הדבר הזה יכול להידרדר עם השנים ולהחמיר, ולבוא לידי ביטוי בדליפת שתן במאמץ, או צניחה של הרחם והרצפה עצמה.
ניתוח יכול לטפל בבעיה הזאת, ולטפל באספקטים שונים – בין היתר בפן הרפואי, כאשר יש בעיה של צניחה, וגם ביחסי אישות. הניתוח הוא ניתוח פשוט, אורכו כשעה, הצלקות הן פנימיות, וההחלמה היא קצרה. חזרה לשגרה תוך ימים בודדים, וחזרה לקיום יחסי מין תוך מספר שבועות בודדים.

איך להצר את הנרתיק? – פתרון טיפולי של נרתיק רחב אחרי לידה

נרתיק רחב אחרי לידה הוא אחת התוצאות השכיחות אצל נשים אחרי הריונות ולידות. הדיון סביב נושא זה מועט, לעיתים בשל תחושת אי נוחות, מבוכה ואפילו בושה, ולעיתים מחוסר מודעות לכך שקיים פתרון פשוט לשאלה איך להצר את הנרתיק.

נרתיק רחב אחרי לידה הוא תופעה נפוצה למדי
התהוות של נרתיק רחב אחרי לידה הנה בעיה נפוצה בעיקר בקרב נשים לאחר מספר לידות. המאמצים בלידה יוצרים עומסים ומתחים רבים באזור האגן והנרתיק. כתוצאה מכך שרירי רצפת האגן ורקמות החיבור מאבדים מתח שריר ונחלשים, ועלולים ליצור תחושה שהנרתיק משוחרר ורחב יותר. בעקבות זאת פונות נשים רבות לניתוח הצרת נרתיק אשר מטרתו לשפר את מצבו של נרתיק רחב אחרי לידה.

איך להצר את הנרתיק ומדוע זה חשוב?

התופעה של נרתיק רחב אחרי לידה יכולה להיות בעיה משמעותית גם ברמה האישית וגם ברמה הזוגית, שכן היא מעידה על רפיון רצפת האגן ועלולה במקרים רבים לגרום לחוסר תחושה בקיום יחסי אישות. ללא טיפול, התופעה עלולה להחמיר ולהידרדר למצבים רפואיים כמו בריחת שתן במאמץ וצניחת הרחם ורצפת האגן עצמו. ניתוח פשוט הינו גם פתרון רפואי, וגם משפר את יחסי האישות ואת איכות החיים.

משך ההחלמה של ניתוח נרתיק רחב אחרי לידה

ניתוח לתיקון ושיפור נרתיק רחב אחרי לידה הוא ניתוח פשוט ואורך כשעה. הצלקות הן פנימיות ועל כן מפחיתות את העיסוק בפן האסתטי. ההחלמה היא קצרה ומהירה יחסית – חזרה לשגרה תוך ימים ספורים, וחזרה לקיום יחסי מין תוך מספר שבועות בודדים.

הצוות הרפואי של מרפאת ד”ר שפירא, ישמח לעמוד לרשותכם לצורך הכוונה וייעוץ אישי בנושא נרתיק רחב אחרי לידה וכן איך להצר את הנרתיק.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​