עיבוי שפתיים

כל השיטות להגדלת שפתיים למראה מלא וטבעי

למראה השפתיים ישנה השפעה רבה על המראה הכללי. שפתיים דקות מטשטשות את תווי הפנים ויוצרות מראה קפוץ וכעוס ואילו שפתיים מלאות ובשרניות משדרות בריאות, מדגישות את החיוך ותורמות למראה כללי מושך ואטרקטיבי.

תחום הרפואה האסתטית המתקדמת משלבת חומרים איכותיים עם שיטות עבודה בטוחות ומוקפדות על מנת לבצע עיבוי שפתיים. באמצעות שיטות אלה ניתן להלין על דרכו של הטבע ולזכות במראה שפתיים מלא וטבעי המותאם אישית למבנה הפנים.

עיבוי שפתיים או הגדלת שפתיים?

הרשת מלאה במונחים פרסומיים ומקצועיים המתארים טכניקות ושיטות עבודה בתחום האסתטיקה והיופי. ברמה השיווקית יש מי שמבדיל בין הגדלת שפתיים לעיבוי שפתיים, כאשר למעשה מדובר באותו הליך החותר לאותה מטרה: שפתיים עבות יותר המשתלבות במראה פנים טבעי ונאה.

עיבוי שפתיים- כל השיטות

ככלל, הגדלת שפתיים ועיבוי שלהן מתבצעת באמצעות הזרקה מקומית של חומרים. בתחום היופי והאסתטיקה עובדים עם שלושה חומרים בולטים בתחום זה:

  • סיליקון – הגדלת שפתיים בשיטה המסורתית בוצעה באמצעות הזרקת סיליקון, חומר שבעבר נחשב לחדשני בתחום האסתטיקה הרפואית. למרות שמדובר בחומר נוח לעבודה ומחירו זול יחסית, יחד עם זאת, לסיליקון קיימת נטייה לנדוד וליצור מראה לא אחיד שמצריך תחזוקה ותיקונים. בעיות נוספות כוללת סיכון מוגבר לזיהומים ומשום כך לאחר שהוזרק סיליקון לשפתיים יש להמנע מהזרקת חומרי מילוי אחרים בעתיד. לכן פחות נעשה בו שימוש כיום לצורך עיבוי שפתיים, בשל הפוטנציאל לסיבוכים בטווח הארוך.
  • הזרקת שומן – הגדלת שפתיים באמצעות הזרקת שומן נחשבת לשיטה יעילה ואפקטיבית, כאשר השומן מדמה ככל האפשר מראה טבעי ומתמזג בקלות בגוף. חסרון אחד בשיטה זו נובע מהעובדה כי בגוף קיימת נטייה מולדת להיספגותו הטבעית של השומן ולהפרשתו אל מחזור הדם, מה שמותיר רק כמחצית מן החומר לאורך זמן באיבר המוזרק. חיסרון נוסף הוא העבודה המורכבת עם שומן המחייבת בחלק מהמקרים הרדמה מלאה ומנתח בעל הסמכה וניסיון, מה שמייקר את הטיפול והופך אותו למורכב.
  • חומצה היאלורונית – חומצה היאלורונית היא חומצה הקיימת בגוף האדם ומסייעת רבות לשמירת אסתטיקת הפנים והגוף, באמצעות מחקר ופיתוח הצליחו חברות רבות לייצר חומצה היאלרונית בצורה מסחרים . החומצה ההיאלרונית משתלבת ברקמות הפנים כחומר טבעי לכל דבר. הזרקת חומצה היאלורונית לצורך עיבוי שפתיים מתבצעת אל החלק הפנימי של עור השפתיים, באמצעות מחט עדינה, לאחר אלחוש מקומי של האזור המוזרק. מדובר בטיפול המהיר והפשוט ביותר לצורך עיבוי שפתיים והגדלתם.

חשוב להיוועץ במטפלים מקצועיים ולוודא את התאמת הטיפול לעור, לרבות נטייה לפתח הרפס ופצעי חום אחרים.

האם טיפולי הגדלת שפתיים מתאימים לכל אחד?

השיטה המומלצת ביותר לעיבוי שפתיים היא באמצעות חומצה היאלורונית המתאימה לנשים וגברים כאחד, המעוניינים בשדרוג מראה הפנים באמצעות שפתיים מלאות ובשרניות. השימוש בחומצה מתאים גם לבעלי מגבלות בריאותיות בהתייעצות עם רופא ולאחר התאמה כמובן.

הטיפול אינו מיועד לילדים, אשר מטבע הדברים מבנה הפנים שלהם מוסיף להשתנות ולהתפתח, אולם לאחר תהליך ההתבגרות השימוש בחומצה היאלורונית להגדלת שפתיים מותאם לכל גיל, לרבות גיל הזהב.

עיבוי שפתיים באמצעות חומצה היאלורונית מיועד לתת מענה גם לאנשים בעלי שפתיים דקות מלידה, שפתיים מכווצות עם קמטים ועור שפתיים פגוע בשל נזקי הגיל והרגלי עישון.

שאלות נפוצות

תהליך עיבוי שפתיים הוא הליך פשוט ובטוח כאשר סיכונים בו הם נדירים. יחד עם זאת, בכל הליך בו מוחדר חומר חיצוני לגוף קיים סיכון דחיה, אלרגיה וזיהום. חשוב לבצע טיפולים אסתטיים במרפאה בעל סטנדרטים מחמירים של היגיינה ושיטות טיפול מתקדמות ובמקרה של התפתחות זיהום להיוועץ ברופא מיד עם הופעת הסימנים . הטיפול הנפוץ והיעיל למקרים נדירים אלה הוא טיפול אנטיביוטי.
הגדלת שפתיים מכל סוג, שיצרה מראה שפתיים לא אחיד או גבשושיות, ניתן לתקן באמצעות טיפול בחומצה היאלורונית לאחר זמן סביר מרגע הטיפול המקורי וירידת הנפיחות. מומלץ מראש לבחור בשיטת טיפול מתאימה בהתאמה אישית ולהימנע מניסיונות וצורך בטיפולים חוזרים.
ישנם טיפולי הגדלת שפתיים המצריכים חידוש ושחזור מדי מספר חודשים ואחרים מדי מספר שנים. ככלל, טיפול איכותי באמצעות שיטה וחומר המותאמים לשפתיים יספקו מראה שפתיים מלא ובריא לטווח זמן ארוך יותר.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​