שאיבת שומן

דור חדש בשאיבות שומן

לעיתים קרובות, גם אחרי ביצוע מיטב הדיאטות השונות והקפדה על אימוני ספורט סדירים, עדיין נותרים אזורים שבהם צבורים עודפי שומן עקשניים המסרבים לעזוב.

שאיבת שומן היא טכניקה שנועדה לסייע בעיצוב הגוף ולשפר את מבנהו על ידי סילוק השומן באזורים בגוף שמהם אפשר לבצע שאיבת שומן לרבות בטן, מותניים, ישבנים, ירכיים, ברכיים זרועות, סנטר וצוואר. ניתוח שאיבת שומן אינו בא על מנת להחליף אורח חיים בריא כגון ספורט ותזונה נכונה אלא בא לתמוך בתהליך ההרזייה על ידי סילוק תאי שומן עודפים לצד ההרזייה על מנת לעצב את הגוף.

ניתוח שאיבת שומן הינו ניתוח המבוצע בעולם למעלה משלושים שנה. ניתוחים אלה נעשים בטוחים ומוצלחים יותר עם התקדמות הטכנולוגיה והידע הרפואי.

ניתוח שאיבת שומן מיועד לטיפול באזורים מוגדרים ולא להפחתת משקל כללית. לכן הוא מתאים לאנשים בוגרים, בריאים בדרך כלל, בעלי משקל גוף רגיל עם כיסי שומן באזורים מוגדרים ועור אלסטי.

עניין הגיל אינו מהווה מגבלה בניתוח שאיבת שומן, אולם לאנשים צעירים מובטחות תוצאות טובות יותר, שכן ככל שהעור צעיר כך הוא אלסטי יותר ושומר על צורתו לאורך זמן.

לקביעת פגישת ייעוץ אישית בנושא ניתוח שאיבת שומן, השאירו פרטים כעת בדף צור קשר ונציג הצוות המקצועי של מרפאת ד”ר שפירא יחזור אליכם בהקדם.

המצב הבריאותי לפני ניתוח שאיבת שומן

מטופלים עם מחלות רקע כגון סכרת, מחלות לב, מחלות ריאה, בעיות בכלי דם או כאלה שנותחו באזור המיועד לביצוע שאיבת שומן בעבר הנם בעלי אחוזי סיכון גבוה יותר יחסית.

ניתוח שאיבת שומן מבוצע בהרדמה חלקית או מלאה (תלוי בהיקף האזור המיועד לשאיבה) וההתאוששות אורכת בדרך כלל מספר שבועות בודדים.

הניתוח מבוצע ע”י סימון המקומות המיועדים לשאיבה, החדרת תמיסה שמטרתה היא גם לנפח את האזור וגם להכין את אזור השאיבה על ידי כיווץ כלי הדם במקום ואלחוש מקומי. עם ביצוע השאיבה תישאב גם התמיסה חזרה.

לפני קבלת ההחלטה יש להיוועץ ברופא לגבי אופי הטיפול וההחלמה הצפויה.

שאיבת שומן בעזרת לייזר

בשנים האחרונות התפתחה טכניקה חדשה של שאיבת שומן בעזרת לייזר, המשפרת את מהלך הניתוח ותוצאותיו משתי סיבות:

  1. הלייזר ממיס את השומן בקלות ומפזר אותו בצורה אחידה באיזור השאיבה ובכך מאפשר שאיבת שומן אחידה יותר והקטנת הופעת אי סדירות בעור לאחר השאיבה.
  2. הלייזר מחמם את העור ובכך מאפשר את כיווץ העור באזור השאיבה והקטנת הסיכוי להתדלדלותו לאחר הניתוח. פעולת החימום של הלייזר משפיעה הן על רקמת השומן הנותר והן על רקמת העור ובכך יוצרת מתיחה מקומית של העור.

תהליך ההחלמה מניתוח שאיבת שומן

תהליך ההחלמה מניתוח שאיבת שומן אורך לרוב מספר שבועות כאשר בשלבי ההחלמה הראשונים יש לחבוש את האזור בחבישת לחץ (כמו אחרי ניתוח מתיחת בטן), בין אם במעין מחוך מיוחד או חגורה מיוחדת ובין אם בגרב אלסטית, בהתאם לאזור הנשאב. מחוך זה יוצר לחץ על מקום השאיבה על מנת להקטין ככל הניתן הצטברות של נוזלים ולהדק את רקמת העור אל התאים החדשים הנבנים במהלך ההחלמה.

במהלך ההחלמה רצוי להמינע ממאמץ באיזור הניתוח ומומלץ על חזרה הדרגתית לשגרה, כמובן בהתאם לאיזור בו בוצע הניתוח. תוצאות של ממש ניתן לראות כבר לאחר שלושה חודשים מהניתוח.

חשוב מאוד לדעת כי על מנת להשיג תוצאות משביעות רצון לאורך זמן יש להקפיד גם על פעילות גופנית סדירה ולשלבה עם תזונה נכונה.

הצוות הרפואי של מרפאת ד”ר שפירא, ישמח לעמוד לרשותכם לצורך הכוונה וייעוץ אישי בנושא ניתוח שאיבת שומן.

לקביעת פגישת ייעוץ אישית בנושא ניתוח שאיבת שומן, השאירו פרטים כעת בדף צור קשר ונציג הצוות המקצועי של מרפאת ד”ר שפירא יחזור אליכם בהקדם.

שאלות נפוצות

תופעות הלוואי לאחר ניתוח שאיבת שומן יכולות להיות: שטפי דם מקומיים, הצטברות נוזלים באזור שאיבת השומן, אי סדירויות בעור בעקבות שאיבה לא סימטרית ועוד. תופעות לוואי אלה בדרך כלל ניתנות לטיפול בזמן קצר יחסית.
ניתוח שאיבת שומן הנו הליך כירורגי לכל דבר ועניין ועל כן טומן בחובו את אותם הסיכונים הכרוכים בכל הליך כירורגי, לרבות דימום מוגבר ולכן מטופל הנוטל מדללי דם דרך קבע ייאלץ להפסיק ליטול אותם כשבועיים לפחות לפני הניתוח. כמו כן, יש להימנע מעישון וצריכת אלכוהול לפחות שבועיים לפני הניתוח.
ניתוח שאיבת שומן אינו מתאים למי שיש לו משקל עודף גבוה מאוד מכוון שמדובר בהיקף שאיבה גדול מאוד ולא אפקטיבי עד כדי מסוכן. ניתוח שאיבת שומן מבוצע בנפח של עד חמישה ליטרים בלבד בבת אחת ולעתים אף פחות מזה. לכן, במקרים של עודף משקל קיצוני מומלץ לרדת במשקל קודם לכן על מנת לצמצם את נפח השומן שיש לשאוב ולהגדיל את אפקטיביות תוצאות הניתוח.

תמונות שאיבת שומן לפני ואחרי

ניתוחים פלסטיים

לקביעת תור התקשרו

או השאירו פרטים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​