מתיחת בטן

אנשים רבים מוטרדים מעודף שומן בבטן, עודף עור, או מחולשת דופן הבטן, ואינם מצליחים להיפטר מהם בשיטות רגילות. במקרים רבים דיאטות רגילות אינן מצליחות לעצב את מראה הבטן, בפרט בקרב נשים שעברו הריונות, אנשים שחווים תנודות דרסטיות במשקל מעלה ומטה או אנשים שהפחיתו ממשקלם באופן משמעותי ונותרו עם עודפי עור מציקים. 

במקרים אלה, ניתוח מתיחת בטן מחזיר את עיצובה המקורי של הבטן לפני העליות במשקל ואף עשוי לשפר ולעצב את מראה הבטן מעבר למראה המקורי שלה לפני השינויים.

מהו ניתוח מתיחת בטן?

מתיחת בטן היא הליך להסרת עודפי שומן ועור מבטן אמצעית ותחתונה, ויכולה להביא לשינוי דרמטי במראה בלט הבטן.

עם זאת, יש להביא בחשבון שטיפול זה מותיר בדרך כלל צלקת, המשתנה באורכה ובמראה הסופי, בהתאם לנתונים המקוריים של המטופל או המטופלת. במקרים מסוימים יכולה להישאר צלקת ממותן למותן, אך לרוב מתיחת בטן מותירה צלקת בחלק התחתון של הבטן, במיקום הניתן להסתרה על ידי בגד ים או תחתונים.

ניתוח מתיחת בטן מתאים גם לנשים וגם לגברים שבריאותם הכללית תקינה, ומספק תוצאות מרשימות מבחינה אסתטית.

ניתוח מתיחת בטן מתאים מאוד לנשים לאחר מספר לידות, אשר עברו מתיחות חוזרות של העור ושל שרירי הבטן, לעיתים עד כדי יצירת קפל או סינר בטני וסימני מתיחה.

מומלץ לבצע ניתוח מתיחת בטן כשמשקל הגוף במצב יציב וצפוי להישאר כך בתקופה הנראית לעין. לאנשים בתהליך דיאטה אשר צפויים לאבד ממשקלם ולנשים המתכננות להיכנס להריון מומלץ לבצע את הטיפול רק לאחר סיום התהליך או ההריון.

ההחלטה הסופית לגבי ביצוע הטיפול והיקפו המדויק מביאה בחשבון את מצבו הפיזיולוגי האישי של המטופל.

ניתוח מתיחת בטן מבוצע בהרדמה כללית ומשך ההתאוששות הצפוי כעד שבועיים.

הצוות הרפואי של מרפאת ד”ר שפירא, ישמח לעמוד לרשותכם לצורך הכוונה וייעוץ אישי בנושא ניתוח מתיחת בטן.

תהליך ההחלמה לאחר ניתוח מתיחת בטן

החלמה מניתוח מתיחת בטן אורכת בדרך כלל בממוצע כשבועיים, תלוי בהיקף המתיחה ובמצב המנותח. לרוב לאחר הניתוח יוצמד נקז נוזלים בסביבת הניתוח למספר ימים. כמו כן עלולה להיווצר אי נוחות זמנית ביישור הגב ובהליכה זקופה למספר ימים כתוצאה מהתפרים שבדרך כלל נמסים בתוך שבוע עד עשרה ימים.

לאחר הניתוח, מומלץ לשאוף לרדת מהמיטה מוקדם ככל הניתן ולהתהלך על מנת למנוע היווצרות של קרישי דם והצטברות נוזלים בעקבות הניתוח. במהלך ההחלמה ולאחריה כדאי ללבוש חגורת בטן שמטרתה לחטב ולהדק את תוצאות הניתוח.

חזרה לפעילות גופנית, לרבות הרמת משאות תותר לרוב כשישה שבועות ממועד הניתוח.

הצוות הרפואי של מרפאת ד”ר שפירא, ישמח לעמוד לרשותכם לצורך הכוונה וייעוץ אישי בנושא ניתוח מתיחת בטן.

לקביעת פגישת ייעוץ אישית בנושא ניתוח מתיחת בטן, השאירו פרטים כעת בדף צור קשר ונציג הצוות המקצועי של מרפאת ד”ר שפירא יחזור אליכם בהקדם.

שאלות נפוצות

כבכל ניתוח, גם לניתוח מתיחת בטן עשויות להיות תופעות לוואי כגון: דימום איזורי, הצטברות נוזלים, הצטלקות מקומית, אובדן תחושה או ירידה בתחושה באזור הניתוח והצלקת ובמקרים נדירים זיהום ונמק. שכיחות הסיבוכים עלולה לעלות במנותחים לאחר שאיבת שומן בהיקף גדול מאוד, בנשים הנוטלות גלולות למניעת היריון ובאוכלוסיה מעשנת. מומלץ לצמצם את הסיכון על ידי הפסקת העישון מספר שבועות לפני ביצוע ניתוח מתיחת בטן.
התשובה היא כן, אם כי לעיתים נדרש יותר מניתוח מתיחת בטן על מנת להגיע לתוצאה מושלמת, כמו למשל מעורבות של שאיבת שומן, ירידה במשקל וכו’.
תוצאותיו של ניתוח מתיחת בטן עשויות להחזיק מעמד גם לתקופה של עשור ואף יותר, אם מצליחים לתמוך בהן באמצעות תזונה נכונה ופעילות גופנית ללא עליה דרסטית במשקל ובהיקף הבטן.

ניתוחים פלסטיים

לקביעת תור התקשרו

או השאירו פרטים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​